مقاله

برندهای دزدگیر اتومبیل در ایران

  • دسته بندی و تعریف اجمالی تمامی برندهای دزدگیر اتومبیل در ایران:

 

دزدگیرهای خودرو از لحاظ نوع کاربرد و امکانات به دو دسته کلی ساده و تصویری تقسیم می شوند که به اختصار انواع آنها را در اینجا معرفی می کنیم:

 

  • دزدگیرهای ساده: به دزدگیرهایی ساده گفته می شود که صرفا یک سیگنال یکطرفه از سمت ریموت به اتومبیل ارسال کند تا بعنوان مثال دربهای خودرو باز/بسته شوند. در اینگونه دزدگیرها سیستم هشدار و اعلام سرقت صرفا از طریق آژیر خودرو انجام میگردد و چنانچه صاحب خودرو به هر دلیلی صدای آلارم آژیر داخل کاپوت را تشخیص ندهد، متوجه سرقت خودروی خود نخواهد شد؛ که این بزرگترین ایراد اینگونه دزدگیرهاس. اما تنها مزیت آنها نسبت به مدلهای تصویری قیمت پایین تر آنهاست.

 

معروف ترین برندهای دزدگیرهای ساده موجود در بازار ایران:

ماجیکار (Magicar)

ایزیکار (EASYCAR)

هوتای (HT)

پی ال سی (PLC)

استیل میت (Steel mate)

جردن (Jordan) / دلفی (Delphi)

سیلیکون (Silicon)

جنیکس (Gen-X)

گارد (Guard)
مکسیدر (Maxeeder)
چیتا (Cheetah)
استیل من (Steel Man)
کارماندر (Carmander)

کینگزگان (Kings Gun)
سناتور (Senator)
اینولز
سیلور (Silver)
سیلورین (Silverene

آلفا (Alpha)
اسمارت (Smart)
IKA
فونیکس (Fonix)
Giordon
TLD
A.D.L
Joy Life
Blazer
Portman
JVC
Auto Joy
JoyLife
Guardian

تذکر: موارد فوق تنها نمونه های اندکی از بیشمار دزدگیر ساده ای است که در بازار ایران یافت می شود و قرار دادن تمام مدلها از حوصله این مقاله خارج است؛ البته نکته خوشحال کننده این است که در صورت یادگیری و آگاهی از این نمونه ها، تشخیص سایر موارد و آگاهی از عملکردشان دشوار نخواهد بود.

⎫ نکته۱ : در دسته بندی فوق، بسیاری از برندها زیر مجموعه و یا نمونه کپی برداری شده از سایر برندهای مطرح می باشند که ریموت کنترل آنها یکسان و مشابه است؛ بعنوان مثال مکسیدر، چیتا و A.D.L اغلب نمونه های کپی برداری شده از برند مطرح PLC هستند که همگی در بازار تحت عنوان دزدگیر PLC شناخته شده و با ریموت های ۹۱۸ و ۹۲۶ کددهی می شوند؛ دستگاههای TLD، جردن و دلفی همگی دارای ریموت جردن هستند و…
⎫ نکته۲ : دزدگیرهای ساده با برندهای magecar، majecar، majicar، magicare و موارد مشابه، هیچکدام دستگاه ماجیکار نیستند و غالبا دزدگیر ساده هوتای یا جردن می باشند که نباید آنها را بعنوان ماجیکار تلقی کرد.
⎫ نکته۳ : هیچکدام از دزدگیرهای ساده قابلیت تبدیل شدن به دزدگیر تصویری را ندارند و از ریموت های تصویری نمی توان برای آنها استفاده کرد.

 

مقاله دزدگیر های تصویری 

درخواست تعمیرات 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *